کاربردهای ضایعات آلومینیوم

کاربردهای ضایعات آلومینیوم

کاربردهای ضایعات آلومینیوم

کاربردهای ضایعات آلومینیوم به دلیل حجم زیاد به طور زیادی  برای صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه بازیافت می‌شود. درها و پنجره‌های ضایعات آلومینیومی در این بین بیشترین حجم وام‌های این فلز آلومینیومی را تشکیل می‌دهند.

اول ضایعات یکی از بهترین سایتهای خریدار ضایعات در تهران میباشد.

آلومینیوم پس از آهن دومین فلزپر استفاده در جهان است که به دلیل وزن سبک، مقاوم بودن و آلیاژ و قابلیت بازیافت در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلومینیوم بازیافت شده از نظر کیفیت و کیفیت با فلز استخراج شده تفاوتی ندارد و می‌توان از آن برای صرفه جویی در منابع استفاده کرد.

مراحل بازیافت ضایعات آلومینیوم

مراحل بازیافت ضایعات آلومینیوم ، مانند مراحل بازیافت فلزات دیگر مانند مس و آهن ، ابتدا با جمع آوری این ضایعات انجام می‌شود. قوطی‌های نوشیدنی ، سینی‌های فویل و قوطی‌های آئروسل ضایعات آلومینیومی هستند که از خانه‌ها جمع آوری می‌شوند و البته زباله‌های کارگاهی ، به ویژه از کارگاه‌ها و کارخانه هایی که در و پنجره‌های آلومینیومی تولید می‌کنند ، بخش قابل توجهی از این ضایعات را تشکیل می‌دهند.

پس از جمع آوری زباله‌ها ، ابتدا باید آنها را جدا کرده و فشرده کرده تا فضای کمتری را اشغال کنند. سپس ضایعات آلومینیومی فشرده تمیز ، ذوب و در کارخانه‌های فرآوری مجدد ریخته می‌شود و در نهایت شمش آلومینیوم ساخته می‌شود.

سپس شمش‌ها به کارخانه‌های نورد منتقل شده و برای مصارف مختلف به ورق آلومینیوم تبدیل می‌شوند و به صنایع مختلف فروخته می‌شوند.

موارد استفاده از ضایعات آلومینیوم

بازیافت ضایعات آلومینیوم بسیار مقرون به صرفه است زیرا تولید آلومینیوم از معدن یک فرآیند طولانی است که نیاز به انرژی زیادی دارد ، اما ذوب ضایعات آلومینیوم بسیار آسان است و می‌توان آن را در کوره هایی با دمای 660 تا 700 درجه ذوب کرد.

آلومینیوم بازیافتی می‌تواند در هواپیما ، خودرو ، دوچرخه ، قایق ، کامپیوتر ، وسایل آشپزی ، ناودان ، سیم و بسیاری صنایع دیگر استفاده شود.

به طور کلی ، هر صنعتی که به فلز سبک یا فلز قوی با هدایت حرارتی بالا نیاز دارد ، می‌تواند از آلومینیوم بازیافتی استفاده کند. این فلز ، مانند برخی فلزات دیگر ، می‌تواند به طور نامحدود بازیافت شود و مانند آلومینیوم جدید استفاده شود.

فرم ارسال نظراول ضایعاتی با تجربه چندساله در زمینه خرید ضایعات آهن و همچنین خرید ضایعات کاغد و کارتن، به صورت جزئی و کلی در استان تهران فعالیت میکند‌. ما ضایعات فلزی و ضایعات کاغذی شما را به بالاترین قیمت بازار و تسویه نقدی خریدار است. خریدار ضایعات آهن به صورت تماس تلفنی با ما انجام می‌پذیرد و پرسنل ما در ... ادامه مطالب

تماس با ما

خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را درج کنید

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. |

ساخت سایت با نوین سایت ساز

. خریدار ضایعات