ضایعات مس و بازیافت ضایعات مس

ضایعات مس و بازیافت ضایعات مس

ضایعات مس و بازیافت ضایعات مس


بیشتر ضایعات مس توسط تاجران ضایعات بازیافت می‌شود که مرتب می‌کنند و جمع می‌کنند تا به اندازه کافی برای تهیه مقادیر جمع شود. برای ارسال به یک کارخانه ذوب یا پالایشگاه، آنها فلز را از منابع مختلفی مانند مواد می‌پذیرند یا خریداری می‌کنند.
منابعی که مس ضایعات از آنها به دست می‌آید:
صنعت مهر زنی، کارخانه‌های برش مس، املاک و مستغلات ضایعات شامل لوله کشی، سیم کشی مجدد، بردهای مدار چاپی از صنعت الکترونیک، موتورهای الکتریکی دور ریخته شده یا زباله‌های خانگی است.
در بسیاری از موارد، معامله گران پس از خرید ضایعات مس را ترتیب می‌دهند و در برخی موارد آن را به صورت قابل قبولی پردازش می‌کنند. در ادامه این مقاله به ضایعات مس و بازیافت ضایعات مس می پردازیم.

 

فرآیندهای بازیافت ضایعات مس


بازیابی مس از باقیمانده‌ها و ضایعات بر دو مرحله اصلی پردازش متکی است.

  • پالایش
  • ذوب شدن

ذوب شامل برشته کردن و پختن برای تولید فلز با کیفیت مناسب برای استفاده بعدی است

ذوب معمولاً به ترتیب در سه مرحله فرآوری برای تولید فلز انجام می‌شود. مس برای تصفیه الکترولیتی مناسب است تا خلوص آن بهبود یابد در این زمینه عبارتند از: استفاده از کوره بلند برای بهبود کمی و کیفی مس بازیافتی.

 

مزایای بازیافت مس

 

مزایای اقتصادی و زیست محیطی بازیافت مس در زیر فهرست شده است و ماهیت پایدار مس را نشان می‌دهد:

مزایای زیست محیطی

در حین استخراج و تصفیه مس، گرد و غبار و گازهای زائد مانند دی اکسید گوگرد تولید می‌شود که ممکن است اثرات مضری بر محیط زیست داشته باشد. اگرچه این اثرات مضر توسط تولیدکنندگان مس به حداقل می‌رسد (دی اکسید گوگرد جذب شده و برای تولید اسید سولفوریک استفاده می‌شود)، با بازیافت، گازهای مضر در صورت وجود وجود دارد.

هزینه دفن ضایعات

در غیر این صورت، اشیاء مس و آلیاژ مس بازیافت نشده ممکن است در سوراخ‌های زمین ریخته شوند به این محل دفن ضایعات می‌گویند. این حفره‌ها به سرعت پر می‌شوند و با کمبود آنها، دفن ضایعات به گزینه ای بسیار گران برای هزینه دفع ضایعات تبدیل می‌شود.

ذخیره انرژی

برای استخراج مس از سنگ معدن مس، انرژی مورد نیاز تقریباً 100 در تن است. با بازیافت مس، انرژی بسیار کمتری مصرف می‌شود، حدود 10 در تن، این تنها 10 درصد انرژی مورد نیاز برای استخراج است. این صرفه جویی در انرژی ذخایر ارزشمند نفت، گاز یا زغال سنگ را حفظ می‌کند و میزان CO2 منتشر شده در جو را کاهش می‌دهد.

حفاظت از سنگ معدن مس

تاکنون تنها حدود 12 درصد از سنگ معدن مس شناخته شده استخراج شده است. با این حال، سنگ معدن مس یک منبع محدود است و منطقی است که سنگ را با بازیافت ذخیره کنید.

اقتصاد

بازیافت مس قدیمی ارزان‌تر از استخراج مس جدید است. مس بازیافتی تا 90 درصد مس اصلی قیمت دارد. بازیافت به پایین نگه داشتن هزینه محصولات مسی کمک می‌کند که جنبه اقتصادی ضایعات را میرساند.

مس در طبیعت عمدتاً به صورت سنگ معدنی سولفیدی وجود دارد که برای تولید آن ابتدا باید استخراج و فرآوری شود.
مس تازه استخراج شده ناخالص است و سپس به درجه فلزی متناسب با کاربرد مورد نظر تصفیه می‌شود.
پس از انطباق، مس را می‌توان در فرآیندهای معمول برای تولید مواد خام گنجاند.

ضایعات علاوه بر خرید کامپیوترهای ضایعات و انواع ضایعات الکترونیکی در زمینه خرید مس ضایعات در کل کشور نیز فعال است. ضایعات با داشتن بزرگترین انبار مس ضایعات، کابل‌های مخابراتی را به صورت نقدی در محل خریداری می‌کند. سرعت در جمع آوری بار مس ضایعات و پرداخت نقدی در خرید کابل مسی و مسی ضایعات از ویژگی‌های این خریدار مس ضایعات می‌باشد. برای فروش مس ضایعات درهر شهر مانند تهران، شیراز، مشهد و خوزستان با ما تماس بگیرید.

اگر به دنبال خریدار مس ضایعات هستید و دوست دارید اطلاعاتی در مورد نحوه خرید، نوع آنها و حتی بازیافت مس بدانید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله سعی داریم شما را در خرید مس ضایعات راهنمایی کنیم و توجه شما را به شغل خود که بازیافت مس و ضایعات آن است جلب کنیم.

ضایعات مس


برای خرید ضایعات مس ابتدا باید بدانید که چه محصولات مسی ضایعات شناخته خواهند شد. مس ضایعات معمولاً به شکل قطعات دور ریخته شده است، گاهی اوقات به صورت سیم یا کابل. این سیم‌ها و کابل‌ها توسط واحدهای مسئول مجموعه مونتاژ می‌شود.
البته ضایعات که مس غیر آلیاژی هستند نیز به روشی متفاوت جمع آوری می‌شوند و در فرآیند بازیافت مس به روشی متفاوت استفاده خواهند شد. همانطور که برنج و برنز ضایعات برای اهداف دیگر بازیافت می‌شوند.

چرا مس ضایعات بخریم


شاید از خود پرسیده باشید که چرا مس ضایعات بخریم؟ و چرا این ضایعات معامله می‌شود؟
برای شما هم پیش آمده که صبح با صدای صحبت خریداران ضایعات در کوچه از خواب بیدار شوید. این خریداران معمولا ضایعات را جمع آوری کرده و به محل بازیافت خود می‌برند.
در فرآیند خرید مس ضایعات معمولا به دنبال فلزات تاریخ مصرف گذشته ضایعات ساخته شده از مس می‌گردند. این ضایعات‌ها گاهی به صورت خام یا گاهی به صورت محصولات به فروش می‌رسند.
اما در مورد استفاده از خرید مس ضایعات باید گفت که این کاربردها عبارتند از: کاربردهای زیست محیطی و اقتصادی که قبلا در کاربردهای اقتصادی مس به آنها اشاره کردیم.

فرم ارسال نظراول ضایعاتی با تجربه چندساله در زمینه خرید ضایعات آهن و همچنین خرید ضایعات کاغد و کارتن، به صورت جزئی و کلی در استان تهران فعالیت میکند‌. ما ضایعات فلزی و ضایعات کاغذی شما را به بالاترین قیمت بازار و تسویه نقدی خریدار است. خریدار ضایعات آهن به صورت تماس تلفنی با ما انجام می‌پذیرد و پرسنل ما در ... ادامه مطالب

تماس با ما

خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را درج کنید

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. |

ساخت سایت با نوین سایت ساز

. خریدار ضایعات