ضایعات آهن

تولیدات معیوبی که غیر قابل مصرف هستند یا موادی که دور ریخته می‌شوند مثلا در صنایع خودروسازی و ساختمانی موادی هستند که قابلیت بازیافت مجدد دارند به آن ضایعات آهن گفته می‌شود و یا به دور ریز آهن و یا آهن مستحلک شده ضایعات آهن می‌گویند. که بر خلاف زباله ارزش پولی هم دارند  قراضه شامل مواد قابل بازیافتی است که از تولید و مصرف محصول باقی مانده است ، مانند قطعات وسایل نقلیه ، مصالح ساختمانی و مواد اضافی. بر خلاف ضایعات ، قراضه دارای ارزش پولی است ، خصوصاً فلزات بازیافت شده ، و مواد غیر فلزی نیز برای بازیافت بازیابی می‌شوند. به عبارتی دیگر به موادی که بازیافت پذیر باشند ضایعات گفته می‌شود.
در سال‌های اخیر مدام اصطلاحاتی چون آلودگی محیط‌زیست، افزایش ضایعات آهن‌آلات و ... شنیده‌ایم. به همین سبب نیز مهم است که در این باره اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشیم تا از بروز مشکلات جدی در سال‌های آتی، پیشگیری نماییم. یکی از این مشکلات، افزایش سالانه ضایعات آهن است که متأسفانه تا چند سال اخیر، اهمیتی به آن داده نمی‌شد. شاید برخی از شما نیز با این اصطلاح و این ضایعات آشنایی نداشته باشید. این در حالی است که روزانه با آنها مواجه می‌شوید. چنانچه با این متریال آشنا باشید و از طریق خریدار ضایعات آهن، آنها را به فروش برسانید می‌توانید کمکی بزرگ به حفظ سلامت محیط زیست و جلوگیری از هدر رفت منابع بکنید.
 

منظور از ضایعات آهن چیست؟

قبل از هر چیزی باید پاسخ این سؤال را بدانید که ضایعات آهن‌آلات چیست؟ این مواد به آن دسته از متریال آهنی گفته می‌شود که در نتیجه استفاده مداوم، دچار استهلاک شده و از کار افتاده‌اند. متأسفانه برخی از افراد تصور می‌کنند که این مواد، زباله هستند و باید دور ریخته شوند. این در حالی است که به دلیل قابلیت بازیافتی که دارند می‌توان آنها را طی پروسه‌ای، تغییر داده و در صنایع مختلفی و برای تولید محصولات متنوعی، مورداستفاده قرار داد. درواقع این مواد دارای اهمیت فراوانی بوده و بازیافت آنها می‌تواند از آلودگی محیط‌زیست، افزایش زباله‌ها در مکان‌های مختلف و هدر رفت منابع و معادن آهن جلوگیری کند. با توجه به این گفته‌ها، اهمیت خریدوفروش آهن برای همگان مشخص می‌شود.

ضایعات آهن چگونه به وجود می‌آیند؟

ضایعات آهنی طی فرایندهای مختلف تولید می‌شود. برخی از آنها در نتیجه فعالیت‌های انسانی به وجود می‌آیند. فعالیت‌های نظیر ساخت‌وساز، تولید محصولات مختلف و استفاده از آنها می‌تواند از جمله فرایندهایی باشند که منجر به تولید قراضه‌های آهن می‌شود. برخی نیز حاصل فعالیت صنایع هستند. در صنایع مختلفی که محصولات آنها آهنی هستند ممکن است وسایلی تولید شوند که دارای نقص هستند. از این رو امکان استفاده از آنها وجود نخواهد داشت. این محصولات نیز جزو ضایعات به شمار می‌آیند. قراضه ماشین‌ها، تجهیزات خانگی، لوازم دکوری آهنی و ... همگی شامل ضایعات آهنی هستند که نباید دور ریخته شوند.
با توجه به افزایش فعالیت کارخانه‌های تولید محصولات آهنی و مصرف‌گرایی انسان‌ها، در سال‌های اخیر شاهد افزایش این ضایعات هستیم. البته در این میان، میزان فروش و خرید ضایعات آهن نیز افزایش چشم‌گیری داشته که سبب نوسان در قیمت این قراضه‌ها شده است.

ضایعات آهن علاوه بر صنایع در مکان‌های مختلف حتی در اطراف محل زندگی هم یافت می‌شود که برخی از بازیافتی‌ها دست به جمع آوری آنها می‌زنند و سپس ضایعات را در محیط باز جمع آوری می‌کنند.حجم این ضایعات آهن قراضه بسیار بالا می‌باشد و فروش آن بر اساس وزن می‌باشد.قیمت ضایعات آهن و آهن قراضه در بازارهای جهانی نقش مهمی را ایفا می‌کند و جدا کردن ضایعات فلزی از غیرفلزات امر مهمی در بدست آوردن درآمد بیشتر است.

مزایای بازیافت در محیط زیست چیست؟

 • صرفه جویی در انرژی
 • آلودگی کمتر هوا
 • صرفه جویی در استفاده از مواد خام
 • صرفه جویی در مصرف منابع آبی
 • کاهش آلودگی منابع آب
 • صرفه جویی در استفاده از منابع

 

خریدار ضایعات آهن

خریدار ضایعات آهن در اول ضایعات کهواحدهایی که به عنوان آهن‌قراضه شناخته می‌شوند دارای درجه‌بندی‌های مختلفی هستند. با توجه به این درجه‌بندی‌ها، قیمت این متریال در مراکز خرید ضایعات آهن تهران و شهرستان‌ها تعیین می‌شود.

خرید ضایعات آهن

انواع ضایعات آهنی به شرح زیر هستند:

 • ضایعان سنگین‌بار
 • ضایعات درجه‌یک
 • ضایعات درجه‌دو
 • ضایعات درجه سه
 • ضایعات ویژه
 • ضایعات گالوانیزه
 • ضایعات سوپر ویژه
 • ضایعات آلیاژی
 • ضایعات حلبی
 • ضایعات سوفاره

 

به کدام ضایعات آهن، سوپر ویژه گفته می‌شود؟

برخی از ضایعات آهنی دارای ارزش بالاتری بوده و در نتیجه، قیمت زیادی نیز نسبت به بقیه دارند. از جمله این مواد می‌توان به ورق‌های ضخیم، ناودانی‌ها، خرده میلگرد و ... اشاره کرد. این محصولات در فرایند بازیافت، ذوب شده و می‌توان با استفاده از آنها، محصولاتی با کیفیت بالا تولید کرده و مورداستفاده قرار داد.

 

ضایعات آهن ویژه چیست؟

ضایعات ویژه به آن دسته از قراضه‌هایی گفته می‌شود که در فعالیت‌های ساختمان‌سازی به وجود می‌آیند. از مشخصات ضایعات آهن ویژه می‌توان به کیفیت آنها و قابلیت استفاده از آنها در موارد دیگر، اشاره کرد. از جمله این محصولات می‌توان به سر تیرآهن، لوله سیاه ضخیم، تکه‌های نبشی، قالب‌های بتنی، رینگ خودرو و موادی ازاین‌دست اشاره کرد.

 

با ضایعات آهن درجه‌یک آشنا شوید

به آهن‌قراضه‌هایی که در ساختار شیمیایی آنها می‌توان عناصری همچون کروم، مس، آهن، نیکل، فسفر و گوگرد را یافت، ضایعات درجه‌یک گفته می‌شود. معمولاً حجم این قراضه‌ها زیاد است و شامل انواع ورق‌های روغنی، ورق‌های سیاه رنگ دار، سر و ته شوفاژ، چرخ‌دنده‌ها، شاسی خودرو و ... می‌باشد. این متریال، بیشترین حجم از مواد خریداری شده توسط بهترین خریدار ضایعات آهن را تشکیل می‌دهند.

 

مشخصات ضایعات آهن درجه‌دو کدم‌اند؟

نوع دیگری از قراضه‌های آهنی، ضایعات درجه‌دو هستند. در این مواد، میزان مواد شیمیایی یاد شده برای ضایعات درجه‌یک، کمتر است. از جمله آنها می‌توان ضایعات درب و پنجره، لوله بار سبک، انواع توری، تسمه‌های کلاف شده و ... را نام برد. از این قراضه‌ها نیز می‌توان طی فرایند بازیافت، مواد اولیه باکیفیتی تولید کرده و مورداستفاده قرار داد؛ بنابراین این مواد جزو مفیدترین قراضه‌های آهن خواهند بود.

 

ضایعات آهن درجه سه چیست؟

ضایعات آهن درجه سه دارای کمترین میزان عناصر در ساختار خود هستند. این مواد دارای کیفیت خوبی نیستند؛ اما قابلیت استفاده در موارد مختلفی را دارند. منبع اگزوز، شلنگ‌های فشارقوی معیوب و ورق‌های گالوانیزه که رنگ شده‌اند جزو ضایعات آهنی درجه سه هستند.

 

ضایعات آهن آلیاژی چه مشخصاتی دارند؟

ضایعات آهنی آلیاژی از جمله قراضه‌هایی هستند که حاصل فعالیت تعمیرگاه‌های ماشین‌های مختلف می‌باشند. این قراضه‌ها دارای عناصری همچون مولیبدن، تنگستن، نیکل، وانادیم، منگنز و کروم هستند. بالاترین خریدار ضایعات آهن برای خرید این قراضه‌ها، قیمت کمی پرداخت می‌کند؛ زیرا این محصولات در مقایسه با ضایعاتی که تابه‌حال معرفی شدند، ارزش کمتری دارند.

 

آشنایی با ضایعات آهن گالوانیزه

همان‌طور که از نام این مواد برمی‌آید، جنس آنها از آهن بوده و بر روی سطح این مواد، روکشی از روی قرار دارد. این متریال در مقابل زنگ‌زدگی دارای مقاومت بالایی بوده و شامل انواع لوله آب و کانال‌های کولر هستند.

 

آشنایی با ضایعات آهن سنگین‌بار

نام این ضایعات آهن را بر اساس وزن آنها که بیشتر از یک تن است انتخاب کرده‌اند. این مواد دارای دو دسته سنگین 1 و 2 هستند. قراضه‌های سنگین 1، فلزهای توپر نظیر لوله‌ها، پروفیل‌ها، پرس خودرو و ... را در برمی‌گیرد؛ اما قراضه سنگین 2 شامل قراضه شاسی برش داده شده، اسکلت‌های فلزی و ... می‌باشند.

 

ضایعات آهن سوفاره چیست؟

به ضایعاتی که از تراش دادن مقاطع آهنی به دست می‌آیند سوفاره گفته می‌شود. این ضایعات در دو دسته پوشالی و ناخنی تقسیم‌بندی می‌شوند. انواع پوشالی دارای چگالی کمی بوده و به‌صورت پرس شده به خریداران عرضه می‌شوند. هزینه حمل آنها پایین است و به‌صورت فله‌ای به فروش می‌رسند. انواع ناخنی به ضایعاتی که اندازه آنها در حدود 3 تا 10 میلی‌متر است گفته می‌شود.

 

ضایعات آهن حلبی چه ویژگی‌هایی دارند؟

قوطی نگهدارنده مواد غذایی و روغن که با نام حلبی شناخته می‌شوند جزو موادی هستند که سهم بزرگی از خریدوفروش ضایعات آهن را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

کارخانه خرید ضایعات آهن

اما یکی از سؤالاتی که می‌تواند به ذهن افراد خطور کند این است که ضایعات آهن را کجا بفروشیم؟ برای پاسخ به این سؤال باید در زمینه این آهن‌قراضه‌ها، اطلاعات جامعی داشته باشید. از این رو در این مقاله درصدد آنیم تا به بررسی همه‌جانبه این ضایعات، نحوه خرید و فروش آنها و بهترین خریدار ضایعات آهنبپردازیم.برای فروش ضایعات آهن نیازی به مراجعه به کارخانه خرید ضایعات آهن ندارید و ما خریدار ضایعات آهن شما با قیمت مناسب خواهیم بود.جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

 

خرید و فروش ضایعات آهن

ضایعات آهنی مهم‌ترین مواد اولیه تولید آهن وفولاد است زیرا می‌توانند بارها بازیافت شوند.خرید و فروش ضایعات آهن بستگی به وزن آنها دارد.البته با توجه به کاربرد وآلیاژی که در آنها بکار برده شده است قیمت‌های متفاوتی دارند.کاربرد ضایعات آهن از دیگر مسائلی است که باید در این موضوع به بررسی آن پرداخت؛ زیرا یکی از نکاتی که باید هنگام خرید ضایعات آهن به آن توجه کرد این است که آیا می‌توان دوباره از آنها استفاده نمود یا خیر؟
این قراضه‌ها کاربردهای مختلفی دارند. به همین جهت نیز موردتوجه خریداران و صنایع مختلف قرار گرفته‌اند. تا جایی که به یک شغل تبدیل شده و امروزه برخی از افراد صرفاً به خرید و فروش این ضایعات می‌پردازند. فروشندگان نیز به هنگام فروش به دنبال بهترین خریدار ضایعات آهن هستند تا آنها را با قیمت بالایی به فروش برسانند.
از جمله کاربردهای این قراضه‌ها عبارت‌اند از:

 • ساخت محصولات کاربردی جدید: این آهن‌قراضه‌ها را می‌توان طی فرایندی و با استفاده از تجهیزات به‌روزی به فلزات بادوام و باکیفیت تبدیل کرده و آنها را در تولید انواع محصولات مورداستفاده قرار داد. تولید انواع آهن‌آلات ضد خش از مثال‌های بارز این کاربرد ضایعات است.
 • استفاده برای تولید محصولات هنری: امروزه صنایع هنری نیز پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته و با استفاده از متریال مختلفی، ابزارآلات هنری منحصربه‌فردی تولید می‌کنند. هنرمندان با استفاده از قراضه‌های آهن می‌توانند انواع مجسمه‌ها در سبک‌های مختلف را تولید کرده و به فروش برسانند.
 • استفاده در صنایع مختلف: امروزه در صنایع مختلفی چون صنعت پل‌سازی، باتری‌سازی، تولید هواپیما و انواع خودرو و صنایعی ازاین‌دست، می‌توان از ضایعات آهنی استفاده کرد. این امر سبب کاهش هزینه‌های کارخانه‌ها خواهد شد.
 •  تولید لوازم‌خانگی: تولید میز و صندلی‌هایی با استفاده از قراضه‌های آهن و یا محصولاتی این‌چنینی، امروزه رواج زیادی دارد و با استقبال بی‌نظیری روبرو شده است.

خرید و فروش ضایعات آهن

ضایعات آهن را کجا بفروشیم؟

از دیگر سؤالاتی که در این زمینه وجود دارد این است که ضایعات آهن را به کجا بفروشیم؟ باید در توضیح این سؤال به این مسئله اشاره‌ای کرد که خریدوفروش این ضایعات به دو صورت انجام می‌گیرد: خرید به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم.
با توجه به موقعیت جغرافیایی و زمانی می‌توانید یکی از این دو روش را انتخاب کنید. در خرید به‌صورت مستقیم می‌توانید به مراکز خرید ضایعات آهن تهران و دیگر شهرستان‌ها مراجعه کرده و با وزن‌کشی و توافق بر سر قیمت این قراضه‌ها، آنها را به فروش برسانید. منظور از خرید غیرمستقیم، استفاده از خدمات آنلاین و سایت مراکز خرید می‌باشد.
هرکدام از این روش‌ها دارای یک سری مزایا و معایب هستند که با توجه به شرایط فروشنده، با هم فرق خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال اگر حجم ضایعاتی که در اختیار دارید زیاد است و یا امکان دسترسی به سایت خرید ضایعات آهن را ندارید، خرید به‌صورت مستقیم می‌تواند بهترین روش باشد.
این در حالی است که اگر روش دوم را انتخاب کنید می‌توانید از قیمت ضایعات آهن نیز مطلع شوید. با توجه به این‌که قیمت این محصولات مدام در حال نوسان است، این موضوع بزرگ‌ترین مزیت استفاده از خدمات سایت‌های خرید اینترنتی است.جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله ضایعات آهن را کجا بفروشیم را مطالعه نمایید.

 

مرکز خرید و فروش ضایعات تهران

مرکز خرید و فروش ضایعات تهران خلازیر می‌باشد.که به عنوان یکی از مکان‌های مهم برای خرید و فروش انواع ضایعات و کالاهای دست دوم شناخته می‌شود.

خلازیر کجاست؟ کارشان‌چیست؟ خرید و فروش اجناس دست دوم و ضایعاتی، حالا هر چه باشد! شما هر چیزی که فکرش را نمی‌کنید کسی بخرد، اینجا برای خرید و فروش پیدا می‌کنید و جالب این است برخی اجناس را نصف قیمت بازار و یا دست‌فروشی‌های دیگر در این محله می‌یابید.اول ضایعات واقع در خلازیر تهران خریدار ضایعات آهن و همچنین خریدار انواع ضایعات فلزی و غیر فلزی می‌باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

 

چرا ضایعات آهن، خرید و فروش می‌شوند؟

شاید برخی از افراد با خود بپرسند که جمع‌آوری و خرید و فروش قراضه‌های آهنی چه فایده‌ای دارد. در پاسخ به این سؤال باید این موضوع را خاطرنشان کنیم که این مواد می‌توانند بزرگ‌ترین تهدید برای محیط‌زیست باشند. با جمع‌آوری آنها می‌توان از ایجاد آلودگی در محیط‌زیست و آب‌های جاری جلوگیری کرد. در ضمن جمع‌آوری، فروش و بازیافت آنها می‌تواند از بهره‌برداری بی‌رویه از معادن فولاد جلوگیری کند. به‌این‌ترتیب هم در مصرف این منابع، صرفه‌جویی می‌شود و هم ذخیره‌ای برای آیندگان حفظ خواهد شد.
خرید و فروش این ضایعات باعث می‌شود تا مواد اولیه بسیاری از صنایع به‌راحتی تأمین شود و این امر کمک بزرگی به چرخه تولید و اقتصاد می‌کند. جمع‌آوری آهن قراضه و فروش آنها می‌تواند موجب تخلیه بخش بزرگی از فضای کارخانه‌ها و تولیدی‌ها شده و منبعی برای تأمین سرمایه آنها باشد.

 

خرید ضایعات آهن

خریدضایعات آهن و محل و مرکز اصلی خرید ضایعات آهن در ایران و تهران، محلی به نام خلازیر است که در آنجا گاراژهای متعددی وجود دارد که در زمینه خرید ضایعات آهن فعالیت دارند؛ در واقع به نوعی مرکز جمع آوری و خرید و فروش ضایعات فلزی است.

در گذشته خریداری ضایعات آهن به صورت سنتی بود؛ اما با پیشرفت فضای وب و دیجیتال مارکتینگ این حوزه نیز در فضای وب و سایت‌ها جای خود را باز کرده است و سایت‌های زیادی هستند که به تبلیغ و معرفی خدمات خود می‌پردازند؛ در همین راستا اول ضایعات با بهره گیری از حرفه‌ای‌ترین برنامه‌نویسان وب در چند سال گذشته توانسته است به عنوان برند در این حوزه شناخته شود.

خریدار ضایعات آهن

 

بهترین خریدار ضایعات آهن

اگر با وجود توضیحات داده شده بازهم در پی آن هستید که بدانید ضایعات آهن را به کجا بفروشیم؟ باید عنوان کنیم که شما باید با بهترین خریدار ضایعات آهن آشنا شوید. برای آشنایی با این خریداران باید بتوانید معتبرترین آنها را شناسایی کنید. برای این کار کافی است رزومه کاری خریداران را بررسی کنید. اولاً این‌که باید مرکزی را انتخاب کنید که به‌صورت رسمی در این حوزه فعالیت دارد. در غیر صورت مجبور می‌شوید ضایعات را با قیمت پایینی به فروش برسانید و چه‌بسا سرتان کلاه برود! برای شناخت آنها کافی است گشتی در اینترنت بزنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید آگهی خرید این ضایعات را مشاهده کرده، قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید و در نهایت، بهترین آنها را انتخاب کنید.

 

بالاترین خریدار ضایعات آهن

جهت پیدا کردن بالاترین خریدار ضایعات آهن می‌توانید با ما در تماس باشید.

 

فروشنده ضایعات آهن

اول ضایعاتی به عنوان خریدار و فروشنده ضایعات آهن در خدمت شما مشتریان گرامی می‌باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

ضایعات آهن خلازیر

جهت فروش ضایعات آهن در خلازیر با ما در تماس باشید.

ضایعات آهن خلازیر

ارسال نظراول ضایعاتی با تجربه چندساله در زمینه خرید ضایعات آهن و همچنین خرید ضایعات کاغد و کارتن، به صورت جزئی و کلی در استان تهران فعالیت میکند‌. ما ضایعات فلزی و ضایعات کاغذی شما را به بالاترین قیمت بازار و تسویه نقدی خریدار است. خریدار ضایعات آهن به صورت تماس تلفنی با ما انجام می‌پذیرد و پرسنل ما در ... ادامه مطالب

تماس با ما

خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را درج کنید

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. |

ساخت سایت با نوین سایت ساز

. خریدار ضایعات