ضایعات برنج

ضایعات شامل مواد بازیافتی است که از تولید و مصرف محصول باقی مانده است مانند مصالح ساختمانی،قطعات وسیله نقلیه و مواد اضافی.ضایعات برنجی دارای ارزش پولی هستند که اولین مرحله برای شروع بازیافت آن خرید ضایعات برنج است.خرید ضایعات برنج باعث بازیافت حدود۹۰ درصد از ضایعات برنجی می‌شود که این امر مزایای زیادی یه همراه دارد.

برنج آلیاژی است که از ترکیب مس و روی ساخته شده است. باتغییر مقدار روی و مس در ساختار این آلیاژ،برنج را میتوان سخت‌تر یا نرم‌تر کرد. برای بهبود قابلیت پردازش و مقاومت در برابر خوردگی در آلیاژ برنج از سایر فلزات مانند آلومینیوم،سرب و آرسنیک به عنوان مواد آلیاژی استفاده می‌شود.با افزودن فلزات مختلف به برنج میتوان خصوصیات آن را تغییر داد. لوازمی که از برنج ساخته شده اند پس از پایان عمر خود،توسط برخی از مراکز خریداری و بعد از بازیافت آن،دوباره به چرخه تولید و مصرف برمی گردد.

با توجه به ترکیب شیمایی برنج با افزودن فلزات مختلف به آن می‌تواند زردتر،سفت تر،قوی‌تر و نرمتر یا در برابر خوردگی مقاومتر شود.مثلا برنج که معمولا به رنگ طلایی گرم است با افزودن ۱ درصد منگنز،برنج به رنگ قهوه ای شکلاتی در می‌آید.یا سرب اغلب به برنج اضافه می‌شود تا نرمتر و در نتیجه انعطاف پذیرتر باشد.

انواع برنج:

برنج کارتریج
فلز ایده آل برای پوشش لوله‌ها که به صورت ورق فروخته می‌شود و انعطاف پذیر بودم باعث شده تا به راحتی به شکل دلخواه دربیاید.ضایعات برنج خانگی از این دسته می‌باشند.

برنج قرمز
این نوع برنج بسیار قوی است و از نظر رنگ،روشن‌تر و گرمتر از دیگر برنج‌ها می‌باشد.

برنج۳۳۰
استفاده ویژه این نوع در تیرک‌های آتش نشانی است و هم قابل ماشین کاری.

برنج دریایی
برنج دریایی یا برنج۴۶۴ در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و برای استفاده در آب دریا ایده آل می‌باشد.

برنج آرسنیک
اتصالات پمپ و پریز قفل،بدنه رادیاتور،پوشش کارتریج

برنج زرد
لامپ فریم،تخت خواب،کابل برق

برنج کروم
وسایل بهداشتی مانند سینگ طرفشویی،شیرهای سرویس بهداشتی و آشپزخانه


جمع آوری ضایعات برنج

برنج از آلیاژهایی است که زمان پیدایش آن به قبل از تاریخ می‌رسد و اکنون هزاران سال است که در خدمت بشر بوده و در صنایع مختلف از این فلز استفاده می‌شود.برنج جزء پرکاربردترین و باارزش‌ترین و کمیاب‌ترین آلیاژ در سراسر جهان است.خرید ضایعات برنج،استخراج برنج از معدن کار بسیار زمانبر و پرهزینه ای می‌باشد که بهترین روش برای جبران کمبودها بازیافت ضایعات است.ضایعات برنج توسط دوره گردها از سطح شهر جمع آوری می‌شود و در انبارهای بزرگ انباشته شده سپس به کارخانه‌های ذوب فرستاده می‌شوند و بعد از جداسازی ناخالصی‌ها از آن به شمش تبدیل می‌کنند.جمع آوری ضایعات از سطح شهر قسمت عظیمی از نیازهای مردم برطرف خواهد شد و از طرفی به پاک سازی محیط زیست کمک شایانی خواهد کرد.

 

 

خرید ضایعات برنج

خرید ضایعات برنج و بازیافت آن موجب می‌شود که این فلز با تمام ویژگی‌های منحصر بفرد دوباره یهره دهی داشته باشد و در شکل‌ها ولوازم گوناگون خانگی و صنعتی با مصارف و کاربردهای متنوع در صورت بازیافت  میتوانند در جایگاه‌های مختلف خدمات متفاوتی ارائه دهند.برخی از این ویژگی ها:

 • استحکام
 • ایمنی
 • بهداشت
 • انعطاف پذیری
 • عایق مماسب
 • رسانای قوی
 • خواص صوتی و زیبایی

 

استحکام
مقاومت در برابر سایش
مقاومت در برابر خوردگی
استحکام بالا (برای قطعات قفل درب که باید در برابر خم شدن مقاومت کنند مهم و کاربردی است.)

ایمنی
به دلیل مقاومت مماسب در برابر خوردگی در ماشینکاری و اتصالات کمربند از برنج استفاده می‌شود و به هنین دلیل میتوان گفت که برنج نقش مهمی در ایمنی ایفا میکند که از چشم‌ها پنهان مانده است.

بهداشت
به دلیل اینکه از مواد تشکیل دهنده برنج مس می‌باشد و مس خاصیت ضد میکروبی دارد استفاده از دستگیره‌های برنجی و صفحات فشار در بخش پزشکی در مبارزه با عفونت‌های بیمارستانی مفید و قابل توجه است.

انعطاف پذیری
همانطوری که قبلا گفته شد برنج‌ها از انعطاف بالایی برخوردار هستند و به دلیل ماشین پذیری یا سهولت استفاده دارای استحکام بالایی می‌باشد که میتواند به راحتی به اشکال و فرم‌های مد نظر تبدیل شود.

عایق مناسب
مقدار بالای مس در برنج این امکان را می‌دهد تا یک لایه اکسید محافظ روی سطح خود تشکیل دهد که از خوردگی محافظت می‌کند.

رسانای قوی
برنج از هدایت الکتریکی بالایی برخودار است و این رسانا مصرف آن را در لوازم برقی ولامپ‌ها توجیه می‌کند.هدایت بالای این الیاژ باعث شده در مواردی مثل رادیاتور اتومبیل هم استفاده شود.

خواص صوتی و زیبایی
خواص صوتی برنج باعث شده در بسیاری از سازهای موسیقی از این فلز استفاده شود.این آلیاژ با اصطحکاک کم وغیر مغناطیسی است.همچنین معماران از ویژگی زیباشناسی آت در طیف وسیعی از رنگ‌ها بهره می‌برند.

 

خریدار ضایعات برنجی

اول ضایعاتی خریدار ضایعات برنجی در تهران با بهترین قیمت.

خریدارانواع ضایعات برنج مثل : 

 • ظرف و ظروف برنجی
 • شیرآلات و اتصالات لوله
 • قفل‌ها و...
 • صفحه برنجی
 • تزئینات برنجی:آینه شمعدان،ساعت دیواری یا زمینی و...
 • نگهدارنده در
 • دکمه ها
 • اتصال دهنده زیپ
 • اتصالات نور و اتصالات شیلنگ
 • پیچ وپین

ارسال نظراول ضایعاتی با تجربه چندساله در زمینه خرید ضایعات آهن و همچنین خرید ضایعات کاغد و کارتن، به صورت جزئی و کلی در استان تهران فعالیت میکند‌. ما ضایعات فلزی و ضایعات کاغذی شما را به بالاترین قیمت بازار و تسویه نقدی خریدار است. خریدار ضایعات آهن به صورت تماس تلفنی با ما انجام می‌پذیرد و پرسنل ما در ... ادامه مطالب

تماس با ما

خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را درج کنید

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. |

ساخت سایت با نوین سایت ساز

. خریدار ضایعات