ضایعات میلگرد

میلگرد از انواع فولادها می‌باشد که به آن آرماتور هم می‌گویند و به شکل کاملا استاندارد در ساختمان سازی استفاده می‌شود و توانایی بالایی در قبول نیروهای چرخشی و کششی دارند.از میلگرد‌ها برای جبران نبود مقاومت کششی در بتن استفاده می‌شود.از کاربردهای میلگرد میتوان در ساخت انواع پل و ساختمان سازی و سد و هر چیزی که به مقاومت نیاز دارد نام برد.میلگرد به طور قابل توجهی مقاومت کششی سازه را افزایش می‌دهد.سطح میلگرد غالباً با دنده ، شاخک یا تورفتگی تغییر شکل داده می‌شود تا پیوند بهتری با بتن ایجاد کرده و خطر لغزش را کاهش دهد.متداول‌ترین نوع میلگرد فولاد کربنی است که معمولاً از میله‌های گرد نورد گرم با الگوهای تغییر شکل تشکیل می‌شود.انواع دیگر که به راحتی در دسترس هستند شامل فولاد ضد زنگ و میله‌های کامپوزیت ساخته شده از الیاف شیشه ، الیاف کربن یا الیاف بازالت هستند. میله‌های تقویت کننده فولاد همچنین ممکن است در یک رزین اپوکسی پوشش داده شود که برای مقاومت در برابر اثرات خوردگی بیشتر در محیط‌های آب شور ، بلکه همچنین سازه‌های زمینی طراحی شده است.

در بسیاری از کشورها ، پس از تخریب سازه بتونی ، کارگران برای برداشتن میلگرد فراخوانده می‌شوند. آنها با استفاده از دستگاه‌های برش پیچ ، تجهیزات جوشکاری ، پتک‌ها و سایر ابزارها ، محل را پاک می‌کنند. این فلز تا حدی صاف ، بسته بندی و فروخته می‌شود.میلگرد ، مانندتمام محصولات فلزی ، به صورت قراضه قابل بازیافت است. معمولاً با سایر محصولات فولادی ترکیب شده ، ذوب شده و دوباره تشکیل می‌شود.

 

نکاتی برای بازیابی و بازیافت میلگرد

طبق موسسه بازیافت فولاد ، میلگرد به عنوان متداول‌ترین ماده بازیافتی کشور شناخته می‌شود.اگرچه ممکن است میلگرد برای پروژه‌های جدید ساختمانی بازیافت مورد استفاده قرار گیرد ، اما ابزارهایی مانند برش میلگرد و خم کن میلگرد نیز می‌توانند کارایی مجدد میله‌های فولادی را برای اهداف کاربردی و تزئینی آسان کنند.به استفاده از مواد برای پروژه‌های هنری ، قطعات مبلمان یا اشیای مفید در باغ فکر کنید. شکل مارپیچی منحصر به فرد میلگرد به پروژه‌های خانه و باغ ساخته شده با مواد بازیافت شده علاقه بصری می‌بخشد.

 

چرا باید میلگرد را بازیافت یا دوباره استفاده کرد؟

میلگرد می‌تواند پرهزینه باشد و بازیافت آن می‌تواند به شما کمک کند هزینه‌ها را جبران کنید یا بودجه لازم را برای خرید مواد پروژه بعدی خود فراهم کنید.همچنین زندگی جدید دادن به میلگرد ، آن را از محل دفن زباله دور نگه می‌دارد و تصمیم به بازیافت یا استفاده مجدد از محیط زیست می‌گیرد.

 

چگونه می‌توان میلگرد را بازیابی یا بازیافت کرد؟

به قطعاتی که می‌خواهید نگاه کنید و مطمئن شوید که در شرایط خوبی قرار دارند ، عاری از زنگ زدگی یا بتن متصل هستند.اگر یک میله روی آن بتن باشد ، ممکن است بتوانید قسمت مورد نظر را با برش میلگرد برش دهید. اطمینان حاصل کنید که قطعه باقیمانده به اندازه کافی بلند بوده و قابل استفاده باشد سعی کنید از میلگرد زنگ زده بر روی آن جلوگیری کنید. این قطعات بیشتر خورده می‌شوند و می‌توانند خطر ایمنی داشته باشند.از دیگر مکان‌های یافتن میلگرد برای بازیابی یا بازیافت می‌توان به شرکت‌های قراضه ، محوطه‌های نجات یا حیاط‌های ناخواسته اشاره کرد. با موسسات محلی خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا میلگرد قدیمی می‌فروشند. میلگرد خریداری شده از محوطه‌های نجات یا حیاط‌های ناخواسته نیز باید از نظر کیفیت بررسی شود.

با افزایش بازیافت مواد برای کاهش هزینه مواد و آسیب رساندن به محیط زیست ، برخی از کشورها استفاده از بازیافت فلزات قراضه را شروع کرده اند.
قراضه‌ها مواد قابل بازیافت هستند که معمولاً پس از تخریب سازه‌های قبلاً ساخته شده یا حین حفاری یافت می‌شوند.
فولاد یکی از گرانترین مواد در یک مکان ساختمانی است و برخلاف مواد زائد ، حتی فلزات قراضه نیز ارزش پولی دارند.
قراضه میلگرد فولاد تقویت کننده ای است که از فلزات قراضه آسیاب می‌شود. سازنده‌های خود از این میلگردهای قراضه به عنوان فولاد ملایم یاد می‌کنند. این میله‌ها دارای دنده هایی در سطح هستند ، که مشابه میله‌های تغییر شکل یافته سنتی با عملکرد بالا است.
اگرچه ممکن است مزایای خود را داشته باشد ، اما یکی از مهمترین معایب آن این است که میلگردقراضه نسبتاً شکننده است.

 

 

فرآیند بازیافت ضایعات میلگرد

مرحله بازیافت را می‌توان در چند مرحله طبقه بندی کرد.
برای بازیافت فولاد تقویت کننده از یک سازه تخریب شده یا یک مکان حفر شده ، قبل از شروع باید از مالکان قبلی اجازه استفاده مجدد از ضایعات را بگیرید.

 

مرحله 1 : جمع آوری

روند جمع آوری فلزات به دلیل افزایش ارزش، با مواد دیگر متفاوت است و احتمال بازیافت آن بیشتر از ارسال به محل دفن زباله است.
جمع آوری قراضه فلزی می‌تواند از وسایل نقلیه ، سایتهای تخریب مواد بازیافتی، مسیرهای راه آهن یا حیاط خلوت باشد.
اگرچه موارد خریداری شده از جعبه‌های نگهداری نیز باید از نظر استانداردهای ایمنی مورد بازرسی قرار گیرند.

 

مرحله 2 : بازرسی یا مرتب سازی

این شامل بازرسی از میلگردهای قراضه یافت شده در وضعیت بازیافت است ، یعنی شکسته نشده و زنگ زده نیست و کدام قراضه غیرقابل استفاده است و به محل دفن زباله می‌رود.
معمولاً از آهن ربا‌های بزرگ برای این منظور استفاده می‌شود زیرا آنها می‌توانند فلزات عاری از ناخالصی را تشخیص دهند.
غیر از این روش ، فلزات را می‌توان بر اساس رنگ آنهاطبقه بندی کرد.سبک نقره ای به معنای آلومینیوم است.
اگر یک میلگرد هنوز با بتن سالم است ، قسمت آسیب دیده را می‌توان با کمک برش میلگرد از بین برد ، و تأیید کرد که طول قسمت باقیمانده به اندازه کافی طولانی است تا دوباره مورد استفاده قرار گیرد.
میلگردهای دارای زنگ زدگی نباید استفاده شوند زیرا آنها بر خلاف استانداردهای ایمنی هستند و می‌توانند باعث حوادث شوند.

 

مرحله 3 : پردازش

برای استفاده از میلگردهای قراضه ای که در وضعیتی نیستند و فقط با صاف کردن آنها مستقیماً مورد استفاده قرار می‌گیرند ، آنها خرد می‌شوند.
این کار برای سهولت کار در فرآیند ذوب انجام می‌شود.

 

مرحله 4 : ذوب شدن

فلزات قراضه خرد شده را به یک کوره بزرگ برده و ذوب می‌کنند. انواع مختلف فلزات برای ذوب شدن به کوره‌های مختلف برده می‌شوند.

 

مرحله 5 : تصفیه

اگر فلزات بدست آمده عاری از هرگونه ناخالصی باشند و از کیفیت خوبی برخوردار باشند ، تأیید می‌شود.

 

مرحله 6 : جامد کردن

فلزات خالص شده خنک و جامد می‌شوند. به فلزات قراضه فرم‌های دلخواه داده می‌شود که به عنوان مثال برای آنها استفاده خواهد شد. فولاد تقویت کننده ، میله‌ها و اشکال دیگر.
پس از این ، آنها برای استفاده‌های مختلف صنعتی مانند ساخت و ساز و غیره به صنایع منتقل می‌شوند.
این چرخه بازیافت فلز یک فرایند تکراری است. بعد از اینکه فلز حمل شده عمر مفید خود را طی کرد ، دوباره دوباره بازیافت می‌شود و همان روند تکرار می‌شود.

 

قیمت میلگرد ضایعات

اول ضایعاتی خریدار ضایعات میلگرد و خریدار ضایعات آهن در تهران می‌باشد.جهت دریافت قیمت روز میلگرد ضایعات با ما در تماس باشید.

قیمت میلگرد ضایعات

ارسال نظراول ضایعاتی با تجربه چندساله در زمینه خرید ضایعات آهن و همچنین خرید ضایعات کاغد و کارتن، به صورت جزئی و کلی در استان تهران فعالیت میکند‌. ما ضایعات فلزی و ضایعات کاغذی شما را به بالاترین قیمت بازار و تسویه نقدی خریدار است. خریدار ضایعات آهن به صورت تماس تلفنی با ما انجام می‌پذیرد و پرسنل ما در ... ادامه مطالب

تماس با ما

خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را درج کنید

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. |

ساخت سایت با نوین سایت ساز

. خریدار ضایعات